Jeśli chodzi o jogę, to nie trzeba uczyć mnie pokory.

Jeśli chodzi o jogę, to nie trzeba uczyć mnie pokory.

Dopiero zaczynam z nią swoją przygodę (jak to się stało, że dopiero teraz! 🤷🏼‍♀️). Byłam dotąd może na 6 zajęciach dla bardzo bardzo BARDZO początkujących – tzw. Joga Zero. I ten stan „zero” nadal u mnie trwa 😉 przynajmniej porównując się w niektórych pozycjach jogi do innych uczestników grup z tego poziomu. Ale mnie to bynajmniej nie zraża! Jest coś ekscytującego w byciu na początku drogi i raczej mnie to nigdy nie deprymuje. Przede wszystkim czuję przyjemne oczekiwanie – co dalej, co przede mną? I cieszę się z każdej nowej umiejętności.

Znalazłam swoje miejsce na jogę, które uwielbiam – nazywa się Joga Rytm (Rostafinskich 4, przy Polu Mokotowskim). Jogę Zero serwują tam dwa razy w tygodniu – w środy i soboty. Wiec przychodzę. Ale wiadomo, zwłaszcza w środy wieczorem miewam też konkurencyjne zajecia czy zaproszenia, a i w soboty nie zawsze jestem w Wawie. Wiec mi niektóre z tych zajęć umykają.

I już powoli odczuwam, że mi brakuje jogi, jeśli zdarzy mi się opuścić ten czy inny dzień. (Mam nadzieję, że w przyszłości niezbyt odległej będę praktykować jogę CODZIENNIE sama w domu, no ale to jeszcze nie ten momentu u mnie 😜). Wiec doskwiera mi czasem to opuszczenie zajęć czy w środę czy w sobotę. Zadzwoniłam w związku z tym do Joga Rytm i dopytuję czy w ich grafiku na pewno nie ma więcej opcji dla mnie – tak bardzo początkującej. I okazuje się, że jest kilka opcji – np. tzw joga łagodna, albo joga 1 z udziałem tych instruktorów, którzy prowadzą zajęcia w sposób mniej wymagający, albo joga dla seniorów (!!!) – bardzo spokojna wersja. Sprawdziłam godziny i ucieszyłam się z tak szerokiego wachlarza, jakże przyjazniejszego dla człowieka tak nieregularnie żyjącego jak ja! 😉

W ten sposób trafiłam dziś rano na zajęcia jogi dla seniorów. Myślę sobie – bułka z masłem! Wreszcie odpocznę i nie będę tak ewidentnie najmniej zaawansowa w praktyce jogi. Co prawda pani na recepcji witając mnie pomyślała, że pomyliłam grafik i wybór grupy, ale bez trudu wyjaśniłam, dlaczego tu dziś jestem i skąd wybór tej a nie innej grupy.

No i tak zaczęliśmy. Jakże szybko jednak opadły moje nadzieje, że nie będę „najsłabsza” w grupie! Pomyślałam: Agnieszka, łatwo nie będzie, rób te asany i ucz się jak najwiecej. Może kiedyś dogonisz te panie i panów w okolicach siedemdziesiątki w ich podziwu godnym zaawansowaniu. A na razie w kwestii praktyki jogi możesz im jedynie buty wycierać.

I ta właśnie, a nie inna, grupa jogi (dla seniorów) doprowadziła mnie dziś do zawiśnięcia po raz pierwszy w życiu na tych pasach, które widzicie na zdjęciu, z głową w dół! Wgramoliłam się tam i nie bez strachu zawisłam, zachęcona widokiem moich współtowarzyszy, którzy podeszli do ćwiczenia ochoczo, z ekscytacją i wykonali tę asanę bez trudu, dużo szybciej i samodzielnie przyjmując swoje pozycje.

Mam swoich kolejnych „role-models” ❤️ i tyle od rana lekcji pokory, radości, nadziei na przyszłość i na koniec wewnętrznego spokoju ☀️

Napisz, co o tym myślisz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

GroundTruth

myślę czuję jestem

Arek Skuza

myślę czuję jestem

NoamWasserman

myślę czuję jestem

Venture Hacks

Advice for startups

simply awesome things!

myślę czuję jestem

The Browser

myślę czuję jestem

Brain Droppings

myślę czuję jestem

TED Blog

The TED Blog shares interesting news about TED, TED Talks video, the TED Prize and more.

James Altucher

myślę czuję jestem

myślę czuję jestem

Mashable

myślę czuję jestem

Spotted

myślę czuję jestem

Pozytywka

somehow I know there’s more to life than this

Raw Thought (from Aaron Swartz)

myślę czuję jestem

The Daily Post

The Art and Craft of Blogging

Brain Pickings

An inventory of the meaningful life.

mind (the) gap

myślę czuję jestem

%d blogerów lubi to: